Oyak Renault, Türkiye'deki üretimini durdurdu

Oyak Renault, Türkiye'deki üretimini durdurdu

Oyak Renault, koronavirüs nedeniyle Türkiye'deki operasyonlarını askıya alacağını duyurdu.

A+A-

Oyak Renault, koronavirüs nedeniyle Türkiye'deki operasyonlarını askıya alacağını duyurdu. Otomobil fabrikalarında operasyonların yarından başlamak üzere duracağınının belirtildii açıklamada açılışı tarihi verilmedi. Şirket tarafından yapılan açıklama şöyle:

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları olarak, tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla ilgili gelişmeleri uzun bir süredir  yakından takip ediyoruz.
Her zaman önceliğimiz olan çalışan sağlığını göz önüne alarak, T.C Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda önleyici tedbir ve  uygulamaları bugüne kadar devreye aldık  almaya da devam ediyoruz.

Global tedarik zincirinde yaşanan aksamaları da dikkate alarak Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’ndaki faaliyetlerimizin büyük bir  kısmına 26 Mart 2020 tarihi itibariyle kademeli olarak geçici bir süre  ara veriyoruz.

Bu süre zarfında, Oyak Renault yönetimi, virüsün yayılmasının  önlenmesine yönelik olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyuna  duyurulan tavsiyeler doğrultusunda, çalışanlarını evlerinde kalmaya,  ulusal ve yerel makamların talimatlarına uymaya çağırmaktadır.

Üretime yeniden başlama tarihi ülkedeki ve dünyadaki gelişmelere  göre Oyak Renault ve Groupe Renault kararları doğrultusunda  paylaşılacaktır. Oyak Renault iş paydaşları, faaliyetler ve üretimin yeniden  başlatılmasıyla ilgili tüm önemli gelişmeler hakkında Oyak Renault web  sitesi: www.oyak-renault.com üzerinden bilgilendirilecektir.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.