Özkan: Kanaltürk bizim, alacağız

Özkan: Kanaltürk bizim, alacağız

Kanaltürk’ün eski sahibi ve CHP Milletvekili Tuncay Özkan Cemaat'e yakın Koza İpek Holding'e operasyon sonrası attığı twitlerle Kanaltürk'ü alacaklarını söyledi

A+A-

Kanaltürk’ün eski sahibi ve CHP Milletvekili Tuncay Özkan Cemaat'e yakın Koza İpek Holding'e operasyonu değerlendirdi.

Tuncay Özkan, “Ben ağlayanın malı gülene hayır etmez demiştim” dedi. “Bundan yedi yıl önce kanalı geri almak için yaklaşık 36 tane dava açmıştım” diyen Özkan, Twitter’de dava sürecinden şöyle bahsetti:

“Sürmekte olan davalarımız var. Sözleşmenin iptali ve kanalın bana tekrar geri verilmesi için açmış olduğum dava var. Kanaltürk’ün bizim olduğuna inanıyorum. Kanaltürk bizden gasp edilerek alınmıştır.”

 

TUNCAY ÖZKAN: KANALTÜRK GERİ VERİLMELİ

Kanaltürk Televizyonu kurucusu Tuncay Özkan, daha önce Odatv’ye yaptığı açıklamada Akın İpek ile olan davalarına dikkat çekmişti. Özkan şunları söylemişti:

“Kanaltürk’le ilgili iki dava açtık. Alacakların tahsili ve sözleşme hükümlerinin yerine getirilmemesi nedeniyle Kanaltürk’ün geri iadesi. 6 yılda 11 bilirkişi değiştirdiler. Artık kanalımızı istiyoruz. Hak ve adalet varsa bizden zorla alınan Kanaltürk geri verilmeli.”

ZEKERİYA ÖZ: SEN BİZİM AKIN’I KAZIKLAMIŞSIN

Ergenekon davasından 5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye olan Gazeteci Tuncay Özkan, savcılık sorgusu sırasında dönemin Ergenekon savcısı Zekeriya Öz ile aralarında geçen konuşmaya şöyle dikkat çekmişti:

“Savcı Zekeriya Öz, sorgu sırasında bana ‘sen bizim Akın’ı kazıklamışsın’ dedi. ‘Akın kim? Niye kazıklamışım?’ diye sordum. O da bana Akın İpek’ten bahsettiğini söyleyince, ben de 'o sizin Akın ise ben kimim' demiştim.”

“FETHULLAHÇILAR MALIMIZA ÇÖKMEK YETMEDİ BİZİ SİLİVRİ'YE GÖNDERDİ”

Kanaltürk Televizyonu’nun kurucu ortağı ve eski haber müdürü Adnan Bulut ise Twitter’de yaptığı açıklamada, “Kanaltürk ve Eurotürk'ü devlet imkanları ile çıkmaza sokup vergi ve cezalara boğup ele geçiren F tipi çete bugün bedel ödüyor” dedi.

“Vergi ve SGK memurları yıllarca bizi cezalara boğdu” diyen Bulut, yıllar önce Kanaltürk’te yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Reklam almamız engellendi. Batırıldık ve Kanaltürk haraç mezat Akın İpek'e verildi. Bugün basın özgürlüğünden dem vuranlar 2008'de linç edilmemize sessiz kaldı. Fethullahçılar malımıza çökmek yetmedi bizi Silivri'ye gönderdi.” 

 

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.