Park Elektrik'te birleşme iptal oldu

Park Elektrik'te birleşme iptal oldu

Park Elektrik'te birleşme iptal oldu

A+A-

Park Elektrik, Silopi Elektrik ile birleşme çalışmalarının sürecin uzaması nedeniyle, Silopi Elektrik tarafından iptal edildiğini açıkladı. Park Elektrik tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen bilgiye göre Silopi Elektrik halka arz işlemlerini bağımsız olarak başlatma kararı aldığını açıkladı.

Park Elektrik tarafından KAP'a gönderilen konuyla ilgili açıklam aşu şekilde: 

"Şirketimizin Yönetim Kurulu 09 Şubat 2015 Pazartesi günü yapılan toplantısında;

Şirketimizin 1 Eylül 2014 ve 11 Aralık 2014 tarihli Yönetim Kurulu kararları çerçevesinde Silopi Elektrik Üretim A.Ş. (Silopi Elektrik) ile Türk Ticaret Kanunu'nun 136-158. maddeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu'nun 18-20 maddeleri ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23-2 numaralı Birleşme ve Bölünme Tebliğ ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde bütün aktif ve pasifi ile kül halinde devrolma yolu ile birleşmesine ilişkin olarak; Silopi Elektrik Üretim A.Ş.' nin 09 Şubat 2015 tarihli yazısıyla ; Şirketimizin devrolma şeklinde "Silopi Elektrik Üretim A.Ş." ile birleşmesi sürecinin planlananın ötesinde uzaması nedeniyle gelinen aşamada birleşme işleminden vazgeçilmesine ve halka arzla ilgili inceleme çalışmalarının başlatılmasına karar verildiği tarafımıza bildirilmiştir.

Bu çerçevede, Şirketimiz Yönetim Kurulu Silopi Elektrik Üretim A.Ş.' nin kararını değerlendirerek birleşme işleminden vazgeçilmesine ve bu konu ile ilgili kurumlara bildirimde bulunulmasına karar vermiştir."

PARK ELEKTRİK'TE BİRLEŞME ORANI DEĞİŞTİ

PARK ELEKTRİK'TE BİRLEŞME SÜRECİ UZADI

SİLOPİ ELEKTRİK BORSAYA GELİYOR

PARK ELEKTRİK HİSSE DETAY SAYFASI

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.