Pegasus'tan "filoyu kiraya veriyor" açıklaması

Pegasus'tan "filoyu kiraya veriyor" açıklaması

Pegasus, tüm filonun kiraya verileceği ile ilgili haberler hakkında açıklama yaptı

A+A-

Pegasus Hava Yolları basında yer alan, "tüm filonun kiraya verileceği" haberleri ile ilgili KAP'a açıklama yaptı. Pegasus, tarafından yapılan açıklamada konu ile ilgili olarak verilen bir ilanın yanlış  anlaşıldığını ve filodan sadece 3 uçağın wet-lease ile kiralandığı belirtildi.

Pegasus tarafından KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde:

"Pegasus'tan filosunu wet-lease ile kiralanmasıyla ilgili açıklama

Pegasus Hava Yolları olarak basında yer alan ve tüm filomuzun kiraya verileceğine ilişkin yanlış haberlerle ilgili olarak kamuoyunu ve yatırımcılarımızı doğru bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamayı bilginize sunarız.

Pegasus, 77 uçaktan oluşan filosundaki maksimum 3 uçağını (B737-800 ve A320) uzun dönemli wet-lease olarak kiralamayı hedeflemektedir. Haberlere konu olan ilanımızda yer verdiğimiz filo sayımız tamamen filomuzun tanıtımı için ilana eklenmiştir, filomuzun tamamının wet-lease kiralanmasına uygun olması ile ilgisi bulunmamaktadır.

Pegasus, bugün filosunda bulunan 77 uçağıyla yurt içinde 33 ve yurt dışında 69 olmak üzere 40 ülkede toplam 102 noktaya tarifeli uçuşlarına yoğun bir şekilde devam etmektedir."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.