Petrol Ofisi artık borsada değil

Petrol Ofisi artık borsada değil

OMV Petrol Ofisi hisselerinin işlem sırası kapatıldı. Yarından itibaren BİST endeks hesaplamalarından çıkartılacak

A+A-

Borsa İstanbul Yönetimi, OMV Petrol Ofisi hisselerinin işlem sırasının bugün 1. seanstan itibaren işleme kapatılmasına ve yarından itibaren BİST endeks hesaplamalarından çıkarılmasına karar verdi.

Konu ile İlgil Borsa Genel Müdürlüğü duyurusu şöyle:

''Sermaye Piyasası Kurulunun (Kurul) 28/04/2015 tarihli ve 2015/11 sayılı haftalık bültenine göre, OMV Petrol Ofisi A.Ş.’nin (PTOFS.E) Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği kapsamında hakim ortaklar dışındaki diğer ortakların ortaklıktan çıkarılması, bu ortaklara ait payların iptali ve hakim ortağa tahsisli olarak yapılacak sermaye artırımı amacıyla hazırlanan ihraç belgesinin Kurul tarafından onaylanması talebi olumlu karşılanmıştır.

Borsamız Yönetim Kurulunun, aynı tarihte KAP’ta duyurulan OMV Petrol Ofisi A.Ş. hakkında aldığı 30/03/2015 tarihli kararı çerçevesinde; Kurul tarafından, ihraç belgesinin onaylanması nedeniyle OMV Petrol Ofisi A.Ş.’nin sırası 29/04/2015 tarihinde (BUGÜN) 1. seans öncesinde işleme kapatılmıştır.

Bahse konu Borsamız Yönetim Kurulu kararı gereği OMV Petrol Ofisi A.Ş.’nin payları, 30/04/2015 tarihinden itibaren dahil oldukları BIST Endeksleri kapsamından çıkarılacaktır.''

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.