Pimaş tek fabrikasını kapattı

Pimaş tek fabrikasını kapattı

PİMAŞ, Türkiye'de tek üretim tesisi olan Gebze fabrikasını kapatma kararı aldı.

A+A-

PVC, pencere ve kapı sektörünün önemli şirketlerden biri olan PİMAŞ, Türkiye'de tek üretim tesisi olan Gebze fabrikasını kapatma kararı aldı.

Karar şirket tarafından KAP'a bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi;

3 Nisan 2015 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan ve 1 Haziran 2016 tarihli Olağan Genel Kurul'da onaylanan kararlar doğrultusunda, Yönetim kurulumuzca yapılan iktisadi ve mali değerlendirmeleri üzerine, İnsan kaynakları raporlamaları ve mali planlamalara göre karlılık durumu giderek azalan şirketin Türkiye'deki tek üretim tesisi olan Gebze İşletmesinin 31 Mart 2016 tarihi itibariyle faaliyetine son verilmesine, yasal ve fiziki olarak üretim ve lojistik faaliyetleri açısından tesisin kapatılmasına karar vermiştir.

53 yıl önce kuruldu

PİMAŞ, 1963 yılında PVC boru üretmek amacıyla kuruldu. 70’li yılların sonunda AR-GE faaliyetlerine başlayan PİMAŞ, 1982 yılında ilk PVC Pencere Sistemi olan PİMAPEN'i kurdu.

1988 yılına kadar pencere üretimini kendi yapan PİMAŞ, bayileri kanalıyla PVC Pencere sektörünü tek başına oluşturdu.

Türkiye genelinde bin 400’ü aşkın bayisi bulunan Pimaş’ın çoğunluk hissesi 75 ülkede faaliyet gösteren Belçikalı Deceuninck NV’ye ait.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.