Rusya ile ilişkilerde iyileşme boş çıktı

Rusya ile ilişkilerde iyileşme boş çıktı

Rusya'nın ilişkilerin iyileştirilmesi için ön şart olarak öne sürdüğü "özür ve tazminat" isteği Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından kesin bir dille reddedildi.

A+A-

Rusya'nın ilişkilerin iyileştirilmesi için ön şart olarak öne sürdüğü "özür ve tazminat" isteği Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından kesin bir dille reddedildi. Son dönemde Erdoğan'ın Putin'e yazdığı mektup bazı gelişmeler, "Türkiye özür dileyip ilişkileri düzeltme yolunu mu" seçti sorusunu gündeme getirmişti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın çıktığı canlı yayında bu söylentileri yalanladı ve özür de ve tazminat da yok" dedi.

İbrahim Kalın şunları söyledi:

"Türkiye ile devam eden bu gerilim süreci daha ne kadar devam edecek?" gibi görüşmeler oluyor kendi içlerinde. Sıradan insanlar da etkileniyor.

CUMHURBAŞKANIMIZ O MEKTUBU GÖNDERDİ ÇÜNKÜ...
Bizim turizm sektörümüzde bir etkisi olmuştur ama Rus tarafında da sorunlar var. Rus milli günü münasebetiyle bu mesajlar gönderildiği zaman, Sayın Cumhurbaşkanımız devlet geleneği için gönderelim dedi. Orada bir mesaj var tabi...

ÖZÜR YA DA TAZMİNAT SÖZ KONUSU DEĞİL
Bugünden yarına bir şey olur mu? Bunu söylemek için erken, bir müddet daha çalışılmalı. Ancak özür ya da tazminat söz konusu değil.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.