Rusya, Mısır üzerinden petrol satmanın yolunu bulmuş!

Rusya, Mısır üzerinden petrol satmanın yolunu bulmuş!

Bloomberg, Rusya'nın küçük bir Mısır limanı üzerinden petrol piyasasına erişmenin yeni bir yolunu bulduğunu iddia etti.

A+A-

Bloomberg News'in haberine göre, Rusya, petrolünü piyasaya sürmenin yeni bir yolunu bulmuş gibi görünüyor. Bloomberg tarafından takip edilen gemi izleme verilerine göre; 24 Temmuz'un başlarında Mısır'ın Akdeniz kıyısındaki El Hamra petrol terminaline yaklaşık 700.000 varil Rus petrolü teslim edildi. Birkaç saat sonra aynı limandan başka bir gemi Rusya'dan gelen varillerin bir kısmını veya tamamını kapsayan bir sevkiyat aldı.

Alışılmadık hareket, kargonun nihai varış yerinin izlenmesini zorlaştırıyor ve Rus petrol sevkiyatlarının giderek belirsizleşmesine neden oluyor.

Mısır'daki Western Desert Operating Petroleum Co. tarafından işletilen El Hamra, 1,5 milyon varil ham petrol alabilen altı depolama tankına ve yükleme ve boşaltma için tek bir bağlama tesisine sahip. Terminal, Mısır'ın batı çölünde üretilen ham petrolü işlemek için inşa edildi ve Rus varillerini yerel üretimle harmanlamak için olanaklar yarattı.

Boğa Piyasası Nedir, Ayı Piyasası Nedir, İsimleri Nereden Gelir

Boğa Piyasası Nedir, Ayı Piyasası Nedir, İsimleri Nereden Gelir

Piyasalarda sık sık ifade edilen "boğa piyasası ve ayı piyasası"nın anlamı nedir? Bu piyasalara neden bu isimler verilmiştir?..

Açığa Satış İşlemi Nedir

Açığa Satış İşlemi Nedir

Borsada "açığa satış nedir" nasıl yapılır, şartları nelerdir?

İlgili Haberler