Rusya'ya yaptırımlar 6 ay uzayacak

Rusya'ya yaptırımlar 6 ay uzayacak

Yarın Brüksel'de biraraya gelecek Avrupa Birliği dışişleri bakanları, Rusya'ya yaptırımları 6 ay uzatacak

A+A-

Yarın Brüksel'de biraraya gelecek Avrupa Birliği dışişleri bakanları Rusya'ya karşı Kırım'ı ilhak etmesi nedeniyle 2014 Mart  ayında uygulamaya başladıkları yaptırımları 6 aylık bir süre için uzatma kararı alacaklar.

AB dışişleri bakanları toplantısında alınacak kararlara ilişkin hazırlanan taslak bildiriye göre, dışişleri bakanları AB Komisyonu'ndan Rusya'ya yönelik yeni tedbirler hazırlanmasını, yaptırımların uzatılmasını, yaptırım listesine yeni isimler eklenmesini isteyecekler.

Taslak bildiride, "Kötüleşen durum karşısında Konsey, Ukrayna'nın egemenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden kişiler ve kurumları hedef alan sınırlayıcı tedbirlerin Eylül 2015'e uzatılmasına karar verdi" ifadelerine yer verildi.

Konsey ayrıca, AB dış politika şefinden Rusya'nın uluslararası toplumu yanlış bilgilendirmelerinin önüne geçecek adımlar atmasını da isteyecek.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.