Sabancı Holding bir şirketini daha halka arza hazırlıyor

Sabancı Holding bir şirketini daha halka arza hazırlıyor

2018'de Enerjisa'yı halka arz eden Sabancı Holding enerji grubundan bir şirketi daha halka arz etmeye hazırlanıyor

A+A-

2018'de Enerjisa'yı halka arz eden Sabancı Holding enerji grubundan bir şirketi daha halka arz etmeye hazırlanıyor. Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, Enerjisa Üretim'i de bu yıl halka hazır hale getireceklerini söyledi. Zaimler Türkiye'nin uluslararası yatırımcılar için fırsatlarla dolu olduğunu 
belirtti.

Habertürk'ten Naime Sert'e açıklamalarda bulunan Zaimler, özellikle ekonomide dalgalanmaların olduğu dönemde birleşme ve satın alma fırsatlarının daha fazla öne çıktığını, fırsat pencerelerini oluştuğunu kaydetti. Zaimler "Biz de her tür fırsatı değerlendiriyoruz" dedi. 

Zaimler, "Bizim için karlılıktan daha önemlisi bilançonun sağlam olması. 2018 büyüme ve karlılık açısından gayet başarılı . Fiyat artışlarından vs. bağımsız olarak operasyonel anlamda ve net karda da yılı büyümeyle tamamladık. Enerjisa Enerji geçen yıl halka açıldı. Enerjisa Üretim'i de bu yıl halka hazır hale getireceğiz." diye konuştu. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.