Sabancı Holding ilk yarı yıl karını açıkladı

Sabancı Holding ilk yarı yıl karını açıkladı

Sabancı Holding'in 6 aylık dönemde 1 milyar 353 milyon TL konsolide net kar elde etti

A+A-

2016 yılının ilk 6 ayı itibariyle Sabancı Holding’in konsolide gelirleri, geçtiğimiz yıla göre %22 artışla 17 milyar 166 milyon TL olarak gerçekleşti. Aynı dönemde Sabancı Holding, 3 milyar 578 milyon TL faaliyet karı ve 1 milyar 353 milyon TL konsolide net kar elde etti.

Sabancı Holding'in faaliyet raporunda yer alan bilgiye göre, Sabancı Holding’in toplam varlıkları 30 Haziran 2016 itibariyle 279 milyar TL’ye, toplam konsolide ana ortaklığa ait özkaynakları 22 milyar milyon TL’ye yükseldi.

Açıklamada şu bilgiler verildi: "Enerjisa’da bu yıl içerisinde, Türkiye’nin özel sektör tarafından işletmeye alınan en büyük yerli linyit santrali olan 450 MW gücündeki Tufanbeyli santralini, 82 MW gücünde Yamanlı hidroelektrik santralini ve en son olarak 607 MW gücündeki, çok yüksek verimli Bandırma II doğal gaz santralini başarıyla tam kapasite devreye alarak toplam 3536 MW kurulu güce ulaştık. Sanayi Grubumuz önceki dönemlerde olduğu gibi 2016’nın ilk altı aylık döneminde de oldukça başarılı işlere imza attı. Kordsa Global, geçen yılın aynı dönemine göre FAVÖK’ünü %53 artırarak 154 Milyon TL’ye yükseltti. Satışları ise yine geçen yılın aynı dönemine göre %16 artışla 960 milyon TL olarak gerçekleşti." 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.