Şekerbank'ın devrine onay verildi

Şekerbank'ın devrine onay verildi

Rekabet Kurulu , Şekerbank hisselerinin belli orandaki devri için onay verdi

A+A-

Rekabet Kurulu, Şekerbank T.A.Ş. hisselerinin Samruk Kazyna JSC’ye ait olan belli oranının Kazkommertsbank JSC tarafından devralınması işlemine izin verdi. Rekabet Kurulu'nun konu ile ilgili kararı internet sitesinde yayınlandı.

30 Aralık 2015'te Kazakistan bankası Kazkommertsbank JSC ile Kazakistan Milli Servet Fonu Samruk Kazyna JSC arasında Şekerbank hisselerinin satın alınmasına ilişkin hisse devir sözleşmesi imzaladı.

Şekerbank'ın yüzde 19.37’sine sahip olan Samruk Kazyna JSC’nin elindeki söz konusu Şekerbank hisselerini devretmek amacıyla Kazkommertsbank JSC ile bir hisse devir sözleşmesi imzalandı.

Hisse devrinin yasal izinlerin alınması sonrasında gerçekleştirileceği ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bu işlemin gerekli yasal izin ve görüşmelerin sonunda olumlu sonuçlanması halinde Kazkommertsbank JSC‘nin bankamız sermayesindeki doğrudan pay toplamı yüzde 30,28’e yükselecektir. Böylece, Kazkommertsbank JSC, bankamızda yüzde 35,44 hisseye sahip olan Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı (SEMVAK) ile birlikte Şekerbank T.A.Ş.’nin ana hissedarlardan biri olacaktır"

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.