Şekerbank'tan satış ile ilgili açıklama

Şekerbank'tan satış ile ilgili açıklama

Şekerbank Kazkommertsbank'ın hisse satışı ile ilgili haberleri yalanladı, hissesinde kazanç geriledi

A+A-

Şekerbank banka ortağı Kazak Kazkommertsbank'ın elinde bulunan hisselerin satışı ile ilgili basında yer alan haberlerin gerçek dışı bilgiler içerdiğini açıkladı.

Şekerbank hisseleri, medyada bankanın hisselerine Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation'ın (ABC) Kazak Kazkommertsbank'ın elinde bulunan yüzde 30.38'lik Şekerbank hisselerini alacağı yönünde çıkan haberlerin ardından yüzde 14'ün üzerinde prim yapmıştı.

Banka hisseleri Şekerbank'ın KAP açıklamasının ardından kazançlarının bir kısmını geri vererek saat 1148'de yüzde 7 civarında yükselişteydi.

Şekerbank, Kazkommertsbank JSC'nin, Şekerbank'ın sermayesinin toplam yüzde 30.28'inin yeni bir stratejik yatırımcıya satılması için yetki verdiğini 2015 sonunda açıklamıştı.

Kazkommertsbank'ın söz konusu hisselerinin satış sürecini ve stratejik ortakla yapılacak görüşmeleri yürütmek üzere InterConsult Uluslararası Finansal Danışmanlık ve Gayrimenkul Yatırım yetkilendirilmişti.

»» ŞEKERBANK'IN ORTAĞI BANK ABC Mİ OLACAK

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.