Şimşek ikna etmek için Moody's ile görüşecek

Şimşek ikna etmek için Moody's ile görüşecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Moody's yetkilileriyle bugün Ankara'da bir görüşme gerçekleştireceğini söyledi

A+A-

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek CNN Türk'te katıldığı programda, 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin kalıcı bir etkisinin olmasını beklemediğini ve Türkiye'ye fon akımının tekrar vaşladığını söyledi.

Şimşek, darbenin yaşandığı günden bu yana Türk vatandaşlarının 9 milyar dolar düzeyinde dolar sattığını ve bu satışların dolar kurunda dalgalanmayı kısıtladığını söyledi.

Yabancı yatırımcılarla düzenlediği telekonferanslara da değinen Şimşek, yatırımcıların "Türkiye bu süreci iyi yönetir mi? Türkiye bir daha bu tür olayları yaşamamak için yapısal reformları yapar mı?" şeklinde sorular yönelttiğini söyledi.

Şimşek, darbe girişiminin ilk gününden bu yana soruların değiştiğini, ilk etkinin atlatıldığını ve artık bir daha aynı sorunların yaşanmaması için ne tür yapısal reformlar yapılacağına yönelik sorular sorulduğunu belirtti. Şimşek, "Son bir kaç günki sorularda 'Türkiye bu tür olayları bir daha yaşamamak için gerekli yapısal reformları yapacak mı?' merakı var" dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.