Şimşek'ten piyasaları rahatlatacak açıklama

Şimşek'ten piyasaları rahatlatacak açıklama

Şimşek, "Hazine Müsteşarımız ve Merkez Bankası Başkanımızla konuştum. Gereken tüm tedbirleri kararlaştırdık. Kaygıya gerek yok" mesajını paylaştı..

A+A-

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Hazine Müsteşarımız ve Merkez Bankası Başkanımızla konuştum. Gereken tüm tedbirleri kararlaştırdık. Kaygıya gerek yok" mesajını paylaştı..

Püskürtülen darbe girişimi sonrası Türkiye'nin hızla normale dönmeye başladığını belirten Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, piyasaların vereceği tepki ve yaşanacak olası dalgalanma konusunda "Hazine Müsteşarımız ve Merkez Bankası Başkanımızla konuştum. Gereken tüm tedbirleri kararlaştırdık. Kaygıya gerek yok" mesajını paylaştı.

İşte Şimşek'in Twitter'dan son paylaşımı:

"Bugün küresel yatırımcılar ile bir telekonferans yapacağım. Milletimizin püskürttüğü darbe girişimi sonrası ülkemiz hızla normale dönüyor...

Ülkemizin makroekonomik temelleri sağlam. Gereken tüm tedbirleri alıyoruz. Güçlenen siyasi istikrar& milletimizin desteği ile daha güçlüyüz.

Hazine Müsteşarımız ve Merkez Bankası Başkanımızla konuştum. Gereken tüm tedbirleri kararlaştırdık. İşimizin başındayız. Kaygıya gerek yok."

DOLAR YARIN NASIL TEPKİ VERECEK?

Haftayı 2.88 TL’den tamamlayan dolar, darbe girişimi haberlerinin ardından düşük hacimli, Londra merkezli işlemlerde 3.0470 TL’ye kadar fırladıktan sonra 3,0184’e gevşedi. Daha sonra açılan Asya piyasasındaki işlemlerde ise 3,09 TL’lik seviyeleri gördü. Bankacılar ilk günlerde kurda bir dalgalanma görülebileceğini, ancak darbe girişiminin başarısız olması ve tüm siyasi parti liderlerinin birlikte verdiği görüntü ve küresel piyasalardaki iyimser havanın da etkisiyle pek uzun soluklu olmayacağını öngörüyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.