Socar Petkim hissesi sattı

Socar Petkim hissesi sattı

Petkim'de Socar yüzde 1.67 oranında hisse sattı

A+A-

Socar Turkey Enerji A.Ş. tarafından KAP'a yapılan açıklamada, Ekim ayı içersinde gerçekleştirmeyi planladığı Petkim Petrokimya'da sahip olduğu payların bir kısmının satışını gerçekleştirdiğini bildirdi.

Şirketten yapılan açıklama şöyle;

07.10.2016 tarihinde; Ana ortağı bulunduğumuz PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş (PETKM) şirketinde sahip olduğumuz, borsada işlem gören statüdeki hisselerimizden bir kısmının satış işlemini Ekim ayı içersinde gerçekleştirmeyi planladığımızı, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (II-15.1) sayılı “Özel Durumlar Tebliği” nin Madde:11, Fıkra:4 amir hükmü mucibince açıklamıştık.

10.10.2016 tarihinde PETKİM PETROKİMYA HOLDİNG A.Ş (PETKM) payları ile ilgili olarak beheri TL.4.57- sından 25.000.000 adet satış işlemi BIST’te gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle doğrudan ve dolaylı olmak üzere toplam hissedarlık oranımız %56,32 iken %54,65 olmuştur.

Bağlı ortaklığımız SOCAR Turkey Petrokimya A.Ş.’nin PETKM’ de sahibi olduğu %51 oranındaki payında bir değişiklik söz konusu olmayıp, doğrudan sahip olduğumuz paylar %5,32’iken %3,65 olmuştur. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda verilmektedir.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.