Suudiler İsrail ile operasyon yapacak

Suudiler İsrail ile operasyon yapacak

Suudi Arabistan'ın Suriye ve Lübnan'a ortak operasyon yapılması konusunda İsrail ile anlaştığı ileri sürüldü

A+A-

Arabistan Dışişleri Bakanı, İsrailli yetkililer, MOSSAD Başkanı ve Netanyahu ile yaptığı görüşmelerde Suriye ve Lübnan’a operasyon düzenleme konusunda anlaştığı iddia edildi. Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr, Arabistan İstihbarat Başkanı Halid el-Humeydan ile birlikte İsrail’e gitti.
Tesnim Haber Ajansı'nda yer alan haberde, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı; İsrailli yetkililer, MOSSAD Başkanı ve Netanyahu ile yaptığı görüşmelerde Suriye ve Lübnan’a operasyon düzenleme konusunda anlaştılar.

Bu yolculukta ele alınan en önemli konu, Arabistan’ın İsrail’den doğrudan Suriye’nin güneyine müdahale etmesini istemesidir. Bu da Suriye’ye karadan müdahalenin başlaması halinde Suriye hükümetine baskı amacıyla yapılacaktır.
Diğer taraftan Financial Times gazetesi geçen hafta Arabistan’ın Türkiye’nin işbirliği ile Suriye’nin güneyinden kara saldırısı planladığını açıklamıştı.
Ayrıca “Part Medya” internet sitesinin yayımladığı bilgiye göre, Türkiye ve Arabistan Suriye’ye askeri müdahale yönündeki tehditlerini hayata geçirecek olurlarsa, Suriye ve müttefiklerinin hazırladıkları Ankara ile Riyad’ı ve aynı şekilde Tel Aviv’i sallayacak ağır askeri sürprizlerle karşılaşacaklardır.

 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.