Suudilerin Kaşıkçı cinayeti tiyatrosu devam ediyor

Suudilerin Kaşıkçı cinayeti tiyatrosu devam ediyor

Suudi Dışişleri: Türkiye'den Kaşıkçı ile ilgili bazı delilleri halen bekliyoruz

A+A-

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyr, muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili ülkesine yöneltilen suçlamaların asılsız olduğunu belirtti.

CNBC televizyonuna konuşan el-Cubeyr, "Delilleri görmeden, olguları bilmeden Suudi Arabistan'ı suçlu ilan ettiler. Bu o günden beri devam ediyor. Medyada, Türkiye ve Katar haber ajanslarından gelen ve kraliyete karşı olan sızıntıları gördük. Suudi kraliyete karşı atılan çok sayıda suçlamalar görüyoruz ama hiçbiri gerçeği yansıtmıyor" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan'ın soruşturmayı sürdürdüğünü ve bu konuda Türkiye'nin daha fazla yardımını görmek istediğini söyleyen Dışişleri Bakanı, "Türkiye'den delil sunmasını talep ettik ve halen bu delillerin bazılarını bekliyoruz" dedi.

Bu cinayetin tüm Suudileri sarstığını ve öfkelendirdiğini dile getiren el-Cubeyr, kimsenin bu cinayetin işlenmesi için emir vermediğini vurgulayarak, "Bu, yetkinin kötüye kullanılmasıydı ve tüm Suudiler, adaletin yerine getirilmesini istiyor" diye ekledi.

Bakan, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için ilgili prosedürlerin gözden geçirildiğini de sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.