T. Telekom için "Ekle" tavsiyesi

T. Telekom için "Ekle" tavsiyesi

Halk Yatırım Türk Telekom hisseleri için 7 lira hedef fiyat ile "EKLE" tavsiyesi verdi. T. Telekom dün kapanışını 6.21 liradan yapmıştı

A+A-

Halk Yatırım Türk Telekom hisseleri için 7 lira hedef fiyat ile "EKLE" tavsiyesi verdi. T. Telekom dün kapanışını 6.21 liradan yapmıştı

Halk Yatırım konu ile ilgili raporunda şu değerlendirmeleri yaptı:
"TTKOM için 7,00 TL hedef fiyat ile “EKLE” tavsiyemizi sürdürüyoruz. Türk Telekom’un 3Ç14 dönemine ilişkin açıklamış olduğu finansal sonuçlar, piyasa beklentilerinin hafif üzerinde gerçekleşirken, önemli kalemlerde iyileşmeler gözlemliyoruz. Mobil tarafta artan abone sayısı ve bu çeyrekte ara bağlantı ücretlerindeki düşüşün etkisinin kaybolması nedeniyle büyümenin hız kazandığını izliyoruz. Özellikle Avea tarafında güçlü büyüme ve devam eden güçlü abone kazanımlarının önümüzdeki dönemde iyileşmenin devam edebileceğine yönelik olumlu sinyaller verdiğini söyleyebiliriz. Avea 224 bin abonenin numara taşıma ile geldiği 3. çeyrekte 447 bin adet yeni abone elde ederken, yılın ilk yarısında yaklaşık 1,25 milyon net abone kazancı gerçekleşmişti. Geçen yıl aynı çeyrekte %44 olan faturalı abone oranı %47 seviyesine yükselirken, abone kayıp oranının aynı dönemde %12’lerden %9’a indiği gözleniyor. ADSL tarafında ikinci çeyrekte 18 bin olan abone kazancı üçüncü çeyrekte 87 bin olarak gerçekleşti.

Diğer taraftan, son dönemde ikincil halka arz beklentisi, hisse fiyatında baskı yaratmaya devam edebilir. TTKOM’un tahmini değerini, İndirgenmiş Nakit Akımları yöntemi ve Yurtdışı Benzer Piyasa Çarpanları yöntemlerine göre ağırlıklandırarak (%70 İNA, %30 Piyasa Çarpanları) 24,5 milyar TL olarak hesaplamaktayız. TTKOM hisse senetleri, bulduğumuz hedef piyasa değerine göre %13 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle, TTKOM için daha önce verdiğimiz hisse başı 7,00 TL hedef fiyatımızı koruyor ve “EKLE” tavsiyemizi sürdürüyoruz."
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.