TBMM için yıkım kararı

TBMM için yıkım kararı

TBMM Başkanlığı eski halkla ilişkiler binası olan A ve B Bloklarını yıkma kararı aldı. Binalar yeniden yapılacak...

A+A-

TBMM Başkanlığı eski halkla ilişkiler binası olan A ve B Blokları'nı yıkma kararı aldı. Binalar yeniden yapılacak. 4 kat olan A ve B blokları üç kat olacak. Tartışmalara sahne olan Meclis sığınağı da yeni yapılacak binaya taşınacak.

Yeni halkla ilişkiler binasına taşınıldıktan sonra;  uzun süre ne için kullanılacağına karar verilmeyen eski A ve B blokları  için karar çıktı. 15 Temmuz sonrasında A ve B Bolaklarının yıkılmasına karar verildi.  15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından en büyük hasarı gören kurumlar arasında yer alan Meclis yeniden dizayn edilecek. Meclis’te en büyük hasarı ise ana bina görmüştü. Binanın hasar gören yerlerinden bir bölümü müze olarak bırakılacak. Diğer bölümlerin ise tadilatına başlandı.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre; 15 Temmuz gecesi Meclis sığınağının kullanılamaz halde olduğu ortaya çıkınca, TBMM Başkanlığı sığınak konusunda da yeni önlemler aldı. Sığınak yeniden yapılacak olan A ve B Bloklarına taşınacak. Daha önce milletvekili odalarının bulunduğu halkla ilişkiler binası yeniden inşa edilecek. 4 kat olan bina üç kat olarak planlandı. Binanın tarihi dokusu korunacak. Ana binaya benzetilecek.  

Yeni yapılacak binada; konferans salonu, komisyon odaları, sığınak ve kapasitesi yüksek bir de üyeler lokantası yapılacak. Basın odalarının da bu binaya taşınması gündemde.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.