TBMM'de "ayaklarını kırarım" kavgası

TBMM'de "ayaklarını kırarım" kavgası

TBMM Darbe Komisyonu toplantısında kavga çıktı. Milletvekilleri birbirlerini ayaklarını kırmakla tehdit etti

A+A-

Kendilerine “Yurtta Sulh Konseyi” adını veren cuntacıların 15 Temmuz’daki darbe girişimini araştırmak için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kurulan darbe komisyonunda kavga çıktı. Kavga nedeniyle toplantıya 15 dakika ara verildi. Komisyonun AKP'li üyesi Hüseyin Kocabıyık ile CHP'li üyesi Sezgin Tanrıkulu birbirine "Utanmaz, ahlaksız, ayaklarını kırarım senin" dedi. 

Toplantıda yaşanan gerilimin, AKP'li komisyon üyesi İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın geçmişte Fethullah Gülen'i ve cemaatini övücü yazıları hatırlatılınca başladı. Kocabıyık, yazıları yazdığını kabul ederek, "Evet geçmişte çok övücü yazılar yazdım ama daha sonra muhalif yazılar yazdım" dedi.

"Bülent Ecevit ve Turgut Özal'da Fethullah Gülen hakkında övgü dolu sözler kullanıyordu" diyerek sözlerine devam eden Kocabıyık'a, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu "Ölüler üzerinden gidersek darbe araştırmasını bitiremeyiz" yanıtını verdi. Sezgin Tanrıkulu'nun yanıtı üzerine Kocabıyık, "Sende CIA bağlantılısın" dedi. Tanrıkulu, "Eğer ben CIA bağlantılıysam şerefsizim, değilsem de sen şerefsizsin" diyerek tepki gösterince Komisyon Başkanı Reşat Petek ise birleşime 15 dakika ara verdi. Aranın ardından toplantı tekrar başladı.

“Ayaklarını kırarım senin”

Verilen arada da devam eden tartışmada şu diyaloglar yaşandı:

-Sezgin Tanrıkulu: Utanmaz, ahlaksız

-Hüseyin Kocabıyık: Utanmaz sensin, ahlaksız.

-Sezgin Tanrıkulu: Ayaklarını kırarım senin.

-Hüseyin Kocabıyık: Kimin ayaklarını kırıyorsun sen

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.