Teknosa 76 mağazasını kapatacak mı

Teknosa 76 mağazasını kapatacak mı

Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği perakendecisi Teknosa, bugün basında çıkan 76 mağazanın kapatılacağı haberleri ile ilgili açıklama yaptı

A+A-

Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği perakendecisi Teknosa, bugün basında çıkan 76 mağazanın kapatılacağı haberleri ile ilgili açıklama yaptı.Teknosa tarafından KAP'a gönderilen açıklama şu şekilde:

" Bilindiği üzere, mağaza açılış ve kapanışları, perakende sektörünün doğası gereği, sektördeki şirketlerin karlılıklarını korumak amacıyla devamlı olarak yapmakta olduğu bir uygulamadır. Teknosa özelinde rakamsal örnek vermek gerekirse, 2015 yılında 29 açılış/42 kapanış, 2014 yılında ise 49 açılış/52 kapanış yapmış bulunmaktayız. Bu yılın ilk 6 ayında ise 15 açılış/33 kapanış yapmış bulunmaktayız.

En son durum itibari ile mevcut sektörel görünüm doğrultusunda mevcut mağaza ağımızın gözden geçirilme çalışmaları devam etmekte olup, söz konusu haberde belirtildiği şekilde 76 mağazayı kapatmaya yönelik alınmış bir Yönetim Kurulu kararımız bulunmamaktadır.

Konu ile ilgili gelişmeler olduğu takdirde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

 

 

İlgili Haberler

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.