Tekstilde 2 dev, iflas erteleme istedi

Tekstilde 2 dev, iflas erteleme istedi

Tekstil sektöründe çanlar çalıyor. Dünya çapında üretim ve ihracat yapan iki Türk firması iflas erteleme istedi

A+A-

Türkiye tekstil sektörünün önde gelen markalarından Leke Jeans yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle iflas erteleme istedi. İflas erteleme isteyen şirket hakkında tedbir kararı verilerek, kayyum ataması yapıldı. 250 milyon ciroluk şirketin avukatı konuyla ilgili yaptığı açıklamada tedbir kararı ile birlikte faaliyetlerine daha rahat devam edeceklerini kaydetti.

Bir diğer iflas erteleme de gıda sektöründen geldi. Rusya, Irak ve Suriye'de iyi bir pazara sahip olan Denizli merkezli Aynes Gıda, son dönemde Türkiye'nin bu ülkelerle yaşadığı sorunlar ve iptal edilen ihaleler sebebiyle mahkemeden iflas erteleme istedi.

Şirket Asliye Hukuk Mahkemesi'ne iflas erteleme talebiyle dava açtı. Mahkeme 27 Ocak'ta verdiği kararla icra takiplerini, ihtiyati haciz ve tedbirleri durdurdu. Türkiye'nin ilk 500 firması arasında yer alan Aynes Gıda, Türkiye'den AB'ye ve Rusya'ya ilk süt ihracatını gerçekleştirmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.