Teşvik paketinden ABD borsalarına rekor para girişi olacak

Teşvik paketinden ABD borsalarına rekor para girişi olacak

Deutsche Bank, ABD'nin yeni yardım paketinden 170 milyar doların hisse senetlerine yönelmesini bekliyor.

A+A-

Almanya'nın en büyük bankalarından Deutsche Bank, ABD'nin yeni yardım paketinden 170 milyar doların hisse senetlerine yönelmesini bekliyor.

Salgın sürecinde borsaları zirveden zirveye taşıyan destek paketleri borsalar için yeni bir umut oldu. Son dönemde olduğu yerde patinaj yapan borsaların yeni destek paketleriyle yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Deutsche Bank AG stratejistleri, ABD Kongresi'nin gündeminde olan 1,9 trilyon dolarlık yeni koronavirüs yardım paketinden 170 milyar doların hisse senedi piyasalarına yönelmesini bekliyorlar.

Deutsche Bank stratejistleri dün yayınladıkları bilgi notunda, bireysel yatırımcılar ile yapılan bir ankete katılanların yüzde 37'sini alacakları yardım çeklerini doğrudan hisse senetlerine yatıracaklarını ifade ettiklerini belirttiler. ABD'nin yeni koronavirüs paketinde 465 milyar doların vatandaşlara doğrudan yardım olarak verilmesi öngörülüyor ve bunun üzerinden yapılan hesaplama bireysel yatırımcıların 170 milyar doları Hisse senedi piyasasına yönlendireceklerine işaret ediyor.

Stratejistler, "Bireysel yatırımcı güveni, yaş, gelir veya ne zaman borsada alım-satıma başladıklarından bağlımsız olarak pozitif olmaya devam ediyor. Bireysel yatırımcılar ekonomi yeniden açılsa bile hisse senedi pozisyonlarını sürdürme veya artırmayı beklediklerini söylüyorlar" ifadelerini kullandılar.