THY için yüzde 11 prim potansiyeli

THY için yüzde 11 prim potansiyeli

Halk Yatırım son kapanışını (12 Kasım 2014) 8.00 liradan yapan THY hisseleri için hedef fiyatını 8.90'a yükseltti. Tavsiyesini "Ekle"dan "Tut"a revize etti

A+A-

Halk Yatırım son kapanışını (12 Kasım 2014) 8.00 liradan yapan THY hisseleri için hedef fiyatını 8.90'a yükseltti. Tavsiyesini "Ekle"dan "Tut"a revize etti.

Halk Yatırım bugün yayınladığı THY raporunda şirketin koltuk kapasitesini yıllık yüzde 8.6 artıracağı belirtildi. Güçlü gelir büyümesinin devam ettiğine dikkat çekilen raporda 3. Havalimanı'nın da THY açısından oldukça önemli olduğu vurgulandı

Raporda ayrıca "Türk Hava Yolları’nın tahmini değerini, İndirgenmiş Nakit Akımları yöntemi ve Yurtdışı Benzer Piyasa Çarpanları yöntemlerine göre ağırlıklandırarak (%60 İNA, %40 Piyasa Çarpanları), 12,250 milyar TL olarak hesaplamaktayız. THYAO için hedef hisse fiyatımızı 8,20 TL’den 8,90 TL’ye yükseltirken, önerimizi “TUT”yönünde revize ediyoruz. " denildi.

THY hisseleri bu yıl en düşük 6.00 lirayı en yüksek ise 8.12 lirayı gördü

HALK YATIRIM THY RAPORU İÇİN TIKLAYINIZ

THY HİSSE DETAY

THY 9 AYDA 46.2 MİLYON YOLCU TAŞIDI

PERAKENDE HİSSELERİNDE HEDEF FİYATLAR YÜKSELDİ


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.