TOKİ'den borçlu vatandaşlara indirim yapma kararı

TOKİ'den borçlu vatandaşlara indirim yapma kararı

TOKİ'den ev alan ve borcu devam eden vatandaşlar için yeni bir indirim kampanyası yapılacak. Kampanyanın detaylarını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

A+A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, daha önce TOKİ’den ev alan ve borcu devam edenler için açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Kurum, “Daha önce TOKİ'den ev alan ve borcu devam edenler için de bir müjdemiz var. Borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyamız hazır” dedi.

Kampanyanın detaylarını bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağını kaydeden Kurum, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimizin yararına ne varsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kurum ayrıca, sosyal konut projesine ilişkin de şunları söyledi:

“Bugüne kadar tam 1 milyon 170 bin konut inşa eden TOKİ'mizin tecrübesiyle; milletimize uygun fiyatlı güvenli konutlar sunmak için gece gündüz çalışıyoruz. İlk Evim İlk İş Yerim projemiz de bu hedefle yola çıkmış; yerli ve milli imkânlarla yapılan bir millet kampanyası.

Kampanyamızda maliyet üzerinden yaptığımız yüzde 40 indirimle vatandaşımıza en uygun şartları oluşturmaya çalıştık.”

Etiketler : , ,
İlgili Haberler