Trump'tan Erdoğan'a: Sert adam olma, aptal olma!

Trump'tan Erdoğan'a: Sert adam olma, aptal olma!

ABD Başkanı Donald Trump'ın, AKP Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazdığı ve Erdoğan'a yönelik "Sert adam olma. Aptal olma" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump'ın, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup yazdığı ve Erdoğan'a yönelik "Sert adam olma. Aptal olma" ifadelerini kullandığı ortaya çıktı. 

ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Trump’ın Erdoğan’a gönderdiğini iddia ettiği bir mektubu paylaştı. Mektubun Türkiye'nin Suriye'ye yönelik Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığı 9 Ekim'de yazıldığı öne sürülüyor. Mektubu, Beyaz Saray muhabirleri de doğruladı.

Regan’ın Twitter üzerinden paylaştığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

''Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum.

Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum. 

Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım''.

BEYAZ SARAY MUHABİRLERİ DOĞRULADI

ABD basının Beyaz Saray muhabirleri, Beyaz Saray'ın söz konusu mektubu doğruladığını bildirdi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.