Türk Petrol'ün özelleştirmesinde bir adım daha

Türk Petrol'ün özelleştirmesinde bir adım daha

ÖİB özelleştirme programındaki TP Petrol Dağıtım için yatırımcılarla ön bilgilendirme toplantısı düzenledi

A+A-

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) özelleştirme kapsamı ve programında olan TP Petrol Dağıtım için yatırımcılar ve yatırım bankalarıyla ön bilgilendirme toplantısı düzenledi.

ÖİB'den yapılan yazılı açıklamada "İdare, TP Petrol Dağıtım AŞ'ni tanıtmak ve süreç hakkında bilgi vermek üzere sektörde faaliyet gösteren ve bunun dışında özelleştirme sürecine ilgi duyabilecek yatırımcılar ile yatırım bankları için 20 Haziran'da bir araya geldi" denildi.

Özelleştirme İdaresi Başkanı Mehmet Bostan, akaryakıt dağıtım sektöründe yüzde 4.4 pazar payı ile altıncı en büyük oyuncu olan TP Petrol Dağıtım AŞ'nin 400'e yaklaşan bayisi, yedi akaryakıt depolama tesisi, 333,000 m3 akaryakıt depolama kapasitesi, iki LPG dolum tesisi bulunduğunu belirterek özelleştirmenin hem akaryakıt dağıtım sektöründeki mevcut oyuncular hem de sektöre yeni girmek isteyen yatırımcılar açısından önemli bir yatırım fırsatı olduğunu belirtti.

ÖİB'den verilen bilgiye göre sürece Deniz Yatırım finansal danışmanlık veriyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.