Türkiye Finans'a yeni Genel Müdür yardımcısı

Türkiye Finans'a yeni Genel Müdür yardımcısı

Türkiye Finans’ta, Hazine’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na yeni bir isim atandı

A+A-

Yüzde 67.03 ile çoğunluk hissesi Suudi Arabistan ve Körfez’in en büyük bankası National Commercial Bank‘a (NCB) ait olan Türkiye Finans üst yönetiminde değişim süreci devam ediyor. Bankada Hazine Müdürlüğü görevini sürdüren Hakan Uzun, Hazine’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Türkiye Finans’tan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 10 Kasım 2015 tarihi itibarıyla alınan Yönetim Kurulu kararı ile Hakan Uzun’un bu göreve atandığı bildirildi.

HAKAN UZUN HAKKINDA

1968 doğumlu olan Hakan Uzun, 1991 yılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makina Mühendisliği mezunu.
1992–1995 yılları arasında ABD’de University of Illinois’te yüksek lisans yapan Hakan Uzun, bankacılık kariyerine 1996 yılında Körfezbank’ta başladıktan sonra çeşitli özel bankalarda Hazine ve Finansal Piyasalar alanında üst düzey yöneticilik yaptı.
Mayıs 2008 ile Mayıs 2011 tarihleri arasında ING Bank Türkiye’de Hazine’den Sorumlu Grup Müdürü olarak görev yapan Hakan Uzun, Ekim 2011 tarihinde ise Türkiye Finans ailesine katıldı.

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.