Türklerin ne kadarı IŞİD'i destekliyor

Türklerin ne kadarı IŞİD'i destekliyor

Gezici Araştırma Şirketi'nin IŞİD ile ilgili yaptığı anket sonucuna göre, Türkiye vatandaşlarının yüzde 19.7'si IŞİD'i desteklerken, yüzde 23.2'si de sempati duyuyor.

A+A-

Gezici Araştırma Şirketi, yaptığı bir anket çalışmasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının IŞİD'e yönelik bakış açısını araştırdı. Anket şirketinin yaptığı araştırmaya göre, ankete katılan vatandaşlardan IŞİD'e destek veren ve sempati duyanların oranı yüzde 42.9.

Ankete katılanların yüzde 19.7'sinin destek verdiği IŞİD'e, sempati duyanların oranı ise azımsanmayacak kadar fazla. Şirket sosyal medya hesabından duyurduğu anket sonucunda, IŞİD'e sempati duyanların sayısının son 2 yılda yüzde 100 oranında arttığına ve yüzde 23.2'ye ulaştığına dikkat çekti.   

Gezici Araştırma Şirketi, verdiği başka bir bilgide ise, Suriyelilerin yüzde 57'sinin IŞİD'e sempati duyduğunu belirtti. 

isid.png

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.