TurkNet'in yüzde 40 hissesi satıldı

TurkNet'in yüzde 40 hissesi satıldı

TurkNet'in yüzde 40 hissesini Luxemburg merkezli Gulf Capital satın alıyor

A+A-

Türkiye'nin en büyük telekomünikasyon şirketlerinden TurkNet'in yüzde 40 hissesini Luxemburg merkezli Gulf Capital satın alıyor. Satış açıklaması, işleme aracılık eden Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş tarafından yapıldı.

Hisselerin satışı, Re-Pie, kurduğu ve yönettiği IoT Tech Girişim Sermayesi Yatırım Fonu üzerinden gerçekleşti. Satın alma sürecinin tamamlanması için Rekabet Kurumu'na gerekli başvurular yapıldı ve onay süreci bekleniyor.

Açıklamada satışın parasal değeri konusunda bilgiye yer verilmedi.

Re-Pie Portföy Yönetimi daha önce de Getir ve GTC Solar şirketlere yaptığı yatırımlarla dikkat çekmişti.

'TürkNet'in potansiyeline güveniyoruz"

TurkNet yatırımıyla ilgili bir açıklama yapan Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Emre Çamlıbel, "TurkNet son iki yılda farklı sektörlerde yaptığımız önemli yatırımların yeni bir halkası oldu. Bilişim alanında Türkiye'nin en değerli markalarından biri olan TurkNet ile ortaklığımızı, her iki şirket için geleceğe yönelik önemli bir yatırım olarak değerlendiriyoruz. Re-Pie Portföy olarak yönettiğimiz tüm fonlarda ve yaptığımız yatırımlarda sahip olduğumuz güçlü birikimi yansıttığımız bir iş modeliyle katma değerli hizmet sunuyoruz.

Gerek özel sermaye gerekse risk sermayesi alanlarında sunduğumuz kapsamlı hizmetlerle sermaye piyasaları ile reel sektör arasında bir köprü rolü üstlenmeyi hedefliyoruz. Eğitimden sağlığa tüm alanlardaki faaliyetlerimizi online gerçekleştirilmeye çalıştığımız pandemi ortamında ülkemizin en büyük internet servis sağlayıcılarından TurkNet'in potansiyeline inanarak bu yatırımı gerçekleştiriyoruz. Yatırımcılarımıza alanında öncü bir şirkete getirisi yüksek ve güvenli bir yatırım olanağı sunmuş olduk. Bizlere olan güven nedeniyle hepsine teşekkür etmek istiyorum" dedi.