Üç hisse VBTS kapsamına alındı

Üç hisse VBTS kapsamına alındı

Borsa İstanbul (BİST), Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 3 hissede tedbir uygulanmasına karar verdi.

A+A-

Borsa İstanbul (BİST), Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında 3 hissede tedbir uygulanmasına karar verdi. BİST tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklanan bilgiye göre açığa satış ve kredili işlem yasağı getir üç hisse şunlar

Atlas Yatırım Ortaklığı (ATLAS)

ATLAS.E payları 04/12/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 18/12/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Link Bilgisayar (LINK)

LINK.E payları 04/12/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 18/12/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Sanko Pazarlama (SANKO)

SANKO.E payları 04/12/2019 tarihinden (seans başından) itibaren 18/12/2019 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Tedbir kararlarına ilişkin KAP'ta yer alan açıklamada ayrıca şu bilgilere yer verildi:

VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.