Üç ülkeden ABD'ye seyahat uyarısı

Üç ülkeden ABD'ye seyahat uyarısı

Üç ülke ABD'deki protestolar ve çatışmalardan dolayı seyahat uyarısı yayınladı

A+A-

Üç ülke, ABD'de siyahların son dönemde polis tarafından silahla öldürülmesi sonucu meydana gelen ve bazen şiddete sahne olan protestolardan dolayı bu ülkeye ziyaretleri sırasında dikkatli olmaları konusunda vatandaşlarını uyardı.

ABD şiddet ve siyasi istikrarsızlıkla boğuşan ülkelerden uzak durmaları veya bu ülkelerde dikkatli olmaları konusunda ABD vatandaşlarına sıklıkla seyahat uyarılarında bulunuyor.

ABD polisinin Louisiana ve Minnesota'da siyahları öldürmesinden sonra haftasonu gerçekleşen eylemlerin ardından şimdi ABD, Ortadoğu ve Karayiplerdeki hükümetler için bir endişe odağı haline geldi.

Eylemler, polis ve göstericiler arasındaki çatışmalarda birçok tutuklama, kavga ve yaralanmalara sebep oldu. Tek başına hareket eden siyah bir silahlı saldırganın Perşembe gecesi Dallas'ta 5 polis memurunu öldürmesinden sonra da ABD'de tansiyon yükselmişti.

Küçük bir Ortadoğu ülkesi olan Bahreyn'in ABD Büyükelçisi, "ABD'deki eylemler ve kalabalık alanlarda bulunma konularında dikkatli olun” diyerek, Cumartesi günü Twitter üzerinden vatandaşlarını uyardı.

İnsanların kendilerini Afrikalı geçmişi var olarak tanımladığı Karayip ülkesi Bahamalar da, "Özelikle genç erkeklerin polisle etkileşime girdikleri şehirlerde dikkatli olmaları istenmektedir. Agresifleşmeyin ve işbirliği yapın” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri de, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın radikal saldırıların kurbanı olan ülkeler konusunda vatandaşlarını uyarırken benimsediği üslubun benzerini kullanarak öğrencileri ve ABD’de bulunan diğer vatandaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyardı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.