Ünlü finansçı çiftin servet kavgası

Ünlü finansçı çiftin servet kavgası

Amerika’da finans piyasasında çalışıp Türkiye’ye dönen Yurdanur ve Hasan Rahmi Özgenç çifti, serveti paylaşmak için anlaşmalı boşandı, ancak mahkemelik oldu

A+A-

Amerika’da finans piyasasında çalıştıktan sonra 40 milyon dolar ile Türkiye’ye dönen Yurdanur ve Hasan Rahmi Özgenç çifti, serveti yarı yarıya paylaşmak için anlaşmalı boşandı. 40 milyon dolarlık servet için çıkan kavga, Anayasa Mahkemesi’ne taşındı.

Alacağının peşine düştü

Sözcü'nün haberine göre, Yurdanur Akın tüm parayı üzerine aldı. Eski eşine de 20 milyon dolarlık senet verdi. Ancak daha sonra senetteki imzanın kendisine ait olmadığını söyleyip parayı ödemedi. Hasan Özgenç parasının peşine düştü ve açtığı davayı kazandı. Yurdanur Akın ise senetteki imzanın kendisine ait olmadığı gerekçesiyle itiraz davası açtı.

Anayasa Mahkemesi haklı buldu

Karar bu kez de Özgenç’in itirazı üzerine Yargıtay’a taşındı. Yargıtay kararı onayınca Özgenç, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) bireysel başvuruda bulundu. AYM “Hakkaniyete uygun yargılanma hakkı kapsamında silahların eşitliği ve gerekçeli karar haklarının ihlal edildiği kanaatine varılmıştır” diyerek yargılanmanın yenilenmesi kararını verdi.

25 milyon dolara yalı aldı

Yurdanur Akın’ın ilk evliliğinden olan oğlu Ahmet Okumuş, ABD finans piyasasında ‘Young Turk’ olarak tanınıyor. Okumuş, 2012’nin kasım ayında Feyyaz Tokar Yalısı’nı satın almıştı. ‘Borsa kralı’ Ahmet Okumuş, 25 milyon dolarlık yalıyı eşi Melis Okumuş’a hediye etmişti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.