Ünlü yatırım danışmanından farklı Brexit yorumu

Ünlü yatırım danışmanından farklı Brexit yorumu

Doktor Kıyamet olarak anılan yatırım danışmanı Marc Faber Brexit'in piyasalar için olumlu bir gelişme olacağını söyledi.

A+A-

Her zaman piyasalara yönelik yaptığı kötümser yorumlar nedeniyle adı Doktor Kıyamet olarak anılan yatırım danışmanı Marc Faber'den İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkmasını yani Brexit'in piyasalar için olumlu bir gelişme olacağını söyledi.

Neredeyse tüm ekonomi yorumcuları ve piyasa danışmanları İngiltere'nin AB'den çıkmasını büyük felaketlerden biri olarak gösterirken Faber'in böyle bir yorumda bulunması herkesi şaşırttı.

CNBC kanalına katılan Faber, "Ben İngiltere'nin AB'den çıkmasını piyasalarda risk alımını artıracak ve boğa piyasası yaratacak bir gelişme olarak değerlendirmeye başladım" dedi.

Faber, "Bu, diğer ülkeleri de kötü organize edilen AB'den çıkmaya teşvik eder" diye devam etti.

Doktor Kıyamet, Hırvatistan, Estonya ve Malta gibi küçük ülkelerin de diğer ülkeler için büyük bir sistem içinde olmaktansa bağımsız olmayı tercih etme adına teşvik yaratabileceğine işaret etti.

Faber, İngiltere'nin AB'den çıkmasının bir felaket yaratmayacağına işaret etti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.