Uz-Ay'lı Baş Belaları: Fotoroman kültürüne yeni soluk

Uz-Ay'lı Baş Belaları: Fotoroman kültürüne yeni soluk

Kitap satışlarını giderek düştüğü, çizgi roman meraklılarının azaldığı bir dönemde unutulmaya yüz tutmuş fotoroman kültürü ilginç bir proje ile yeniden gündeme geldi.

A+A-

Kitap satışlarını giderek düştüğü, çizgi roman meraklılarının azaldığı bir dönemde unutulmaya yüz tutmuş fotoroman kültürü ilginç bir proje ile yeniden gündeme geldi. UBB Uz-Ay'lı Baş Belaları adını alan bu proje E-Dergi formatında yayın hayatına geçti.

60 sayfadan oluşan UBB konusu itibarıyla oldukça ilginç. Derginin sloganı da oldukça dikkat çekici, "Dünlerin bugününde yarından sesleniyor biri, 'deli' diyecekler birazdan."

"Ay'ın emaneten park edilmiş bir uzay gemisi olduğunu ve sahiplerinin tamir ettikten sonra geri götüreceğini öğrenseydiniz, ne yapardınız?" şeklinde tanıtımı yapılan UBB' uzun ve özverili uğraşlar sonunda hayata geçmiş. Projenin başında ise iki kardeş bulunuyor, Gazeteci Yazar Jan Paçal ve Sanatçı Janset Paçal.

Ücretsiz olarak online dağıtılan dergiyi isteyen indirerek istediği kalite ve boyutta bastırabiliyor.

Dergiye erişim ise facebook üzerinden - www.facebook.com/groups/uzaylibasbelalari - adresinden yapılıyor.

12156.jpg

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum