Vakıf Katılım Genel Müdürü istifa etti

Vakıf Katılım Genel Müdürü istifa etti

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş görevinden ayrıldı.

A+A-

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş görevinden ayrıldı. Vakıf Katılım Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan İkram Göktaş'ın yerine kurumun Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ocak, Genel Müdür Vekili olarak görevlendirildi.

Katılım finans sektörünün referans kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf Katılım’da Genel Müdür İkram Göktaş, görevinden ayrıldı. Genel Müdürlük görevini yürütmek üzere Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Ocak, vekaleten görevlendirildi.

Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, İkram Göktaş’ın ayrılmasının ardından yaptığı açıklamada “İkram Göktaş Beyefendi, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak vizyoner ve öngörülü duruşuyla Vakıf Katılım’ın bugünlere gelmesinde önemli katkılar sağladı. 2015 yılında kuruluş aşamasında görevine başlayan Sayın İkram Göktaş, görevini layıkıyla yerine getirerek önemli başarılara imza attı. İkram Göktaş Beyefendi’ye verdiği özverili hizmetler için teşekkür ediyoruz” dedi.

İkram Göktaş kimdir?

Vakıf Katılım Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi. 1969 yılında Bitlis, Mutki’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1992-1997 yılları arasında Garanti Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş olarak görev yaptı. 1997-1999 döneminde Garanti Bankası İstanbul Kurumsal Şubesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev alan Göktaş, 1999-2000 yıllarında Çorum Şube Müdürü olarak görevini sürdürdü. 2001-2005 yılları arasında Anadolu Finans Kurumu’nda Bankacılık Hizmetleri Müdürü, 2006-2009 döneminde Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Bankacılık Hizmetleri Müdürü olarak çalıştı. 2009-2012 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Bilgi Sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2012-2015 yılları arasında Türkiye Finans Katılım Bankası’nda Dağıtım ve Hizmet alanlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

2015 yılı Ekim ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür görevini yürütüyordu.

 

İlgili Haberler