Vergi daireleri fazla mesai yapacak

Vergi daireleri fazla mesai yapacak

Bayram sonrası yığılmaları önlemek amacıyla Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerindeki tüm vergi daireleri yarın Saat 19.00’a kadar açık olacak.

A+A-

Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerindeki tüm vergi daireleri yarın Saat 19.00’a kadar açık olacak. Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada mali tatilin sona erdiği günü izleyen 7 gün içinde biten "kanuni ve idari sürelerin", mali tatilin son gününü izleyen tarihten itibaren yedinci günün mesai saati bitiminde sona erdiğine ve beyanname verme süresinin mali tatil nedeniyle uzamış olan vergilerde ödeme süresi uzayan beyanname verme süresinin son gününden itibaren üçüncü günün mesai saati bitimine kadar uzamış sayıldığına dikkat çekildi. Ancak; bu sürenin hafta sonu tatili ve Ramazan Bayramı'na rastlaması nedeniyle beyanname verme ve ödeme süresi 31 Temmuz 2014 Perşembe gününe uzamış sayıldığını belirten Başkanlık, "2014 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi ikinci taksitinin ödeme süresi de 31 Temmuz 2014 Perşembe günü sona eriyor. Bu nedenle, vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerindeki tüm vergi daireleri 31 Temmuz 2014 Perşembe günü saat 19.00’a kadar açık bulundurulacak" ifadelerine yer verdi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.