Vergi dairelerinde yapılandırma yoğunluğu

Vergi dairelerinde yapılandırma yoğunluğu

Yapılandırma ödemelerinde son günlere girilirken birçok ilde vergi dairelerinde yoğunluk gözlendi.

A+A-

Yapılandırma ödemeleri için son iki güne girilirken İçişleri Bakanlığı'nın vergi ödemelerini yapmalarına olanak sağlamak için sokağa çıkma yasağında muafiyet tanınan mükellefler vergi dairelerinde yoğunluk oluşturdu

Gelir vergisi, Kurumlar vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılmasının ilk ödemesi için son 2 güne girildi. Borcu yapılandırılan vatandaşların ilk taksit veya peşin ödemesini en geç 1 Mart Pazartesi içerisinde yapması gerekiyor.

İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında yapılan görüşmeler kapsamında; 1 Mart Pazartesi günü vergi dairelerine yoğunluk yaşanmaması için 81 il valiliğine genelge gönderildi. Vergi borcu ödemesi, yapılandırmasında son tarih 1 Mart olduğu için, bu hafta sonuna özel vergi daireleri açık olacak. Genelge kapsamında vergi borçlarını ödemek, yapılandırmak isteyen vatandaşlar borç bilgilerini içeren belgeleri yanında bulundurmak ve güzergahla sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.