Vestel dünya deviyle anlaşma yaptı

Vestel dünya deviyle anlaşma yaptı

Vestel Elektronik, Toshiba Visual Solutions Corporation ile marka lisans anlaşması imzaladı. Vestel bu anlaşma ile Toshiba markası lisansı altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtımı yapabilecek

A+A-

Vestel Elektronik, Toshiba Visual Solutions Corporation ile marka lisans anlaşması imzaladı. Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimizin uluslararası pazarlardaki konumunu daha da sağlamlaştırma ve global markalarla olan stratejik işbirliklerini güçlendirme hedefi doğrultusunda, %100 bağlı ortaklığımız olan Vestel Ticaret AŞ ("Vestel Ticaret"), 1 Eylül 2016 tarihinde Toshiba Visual Solutions Corporation ile Avrupa pazarı için Toshiba markası lisansı altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtımına ilişkin hakları kapsayan bir marka lisans anlaşması imzalamıştır. Söz konusu anlaşma, ilgili ülkelerdeki gerekli hukuki izinlerin alınmasını takiben yürürlüğe girecek olup, ilk etapta 5 yıl süre ile geçerli olacaktır.

 

İmzalanan marka lisans anlaşması ile Toshiba markalı televizyonların Avrupa'daki pazar payının orta vadede %5'in üzerine çıkarılması ve Şirketimizin Avrupa televizyon pazarındaki rekabet gücünün ve markalı satışlarının artırılması hedeflenmektedir. Bu açıklamada bahsi geçen işleme ilişkin niyet mektubunun imzalanması aşamasında, nihai görüşmelere geçilip geçilmeyeceği henüz belirsizlik taşıdığından ve bu aşamada kamuya açıklama yapılması yatırımcıları yanıltabileceğinden ve süreç içerisinde Şirketimizin rekabet ve pazarlık gücünü olumsuz etkileyebileceğinden, Sermaye

Piyasası Kurulu'nun Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında, söz konusu içsel bilginin kamuya açıklanması Yönetim Kurulumuzun 28.03.2016 tarih ve 2016/19 sayılı erteleme kararı ile bağlayıcı bir sözleşme akdedilene kadar ertelenmiştir. Söz konusu işleme ilişkin nihai anlaşmanın imzalanması nedeniyle erteleme sebebi ortadan kalktığı için işbu açıklama yapılmaktadır."

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.