Weale, BOE'nin faiz kararını savundu

Weale, BOE'nin faiz kararını savundu

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi üyesi Martin Weale, piyasaları hayal kırıklığına uğratmamak için faiz indirimi yapılamayacağını söyledi

A+A-

İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Komitesi üyesi Martin Weale, piyasaları hayal kırıklığına uğratmaktan kaçınmak istemenin faiz indirmek için bir neden olamayacağını söyledi.

Ağustos ayında yapılacak Para Politikası Komitesi toplantısında bir faiz indirimi kararına destek verip vermeyeceğinden emin olmadığını ifade eden Weale, geçtiğimiz ay yapılan AB referandumu sonrasında tüketiciler veya işletmelerde faiz indirimini gerektirecek bir panik görmediğini vurguladı.

Weale, 4 Ağustos'ta yapılacak toplantıda faiz indirimine destek verip vermemesinin AB'den ayrılma kararının üretim ve talebe etkisinin uzun vadeli enflasyon baskılarını ciddi şekilde yükseltip yükseltmediğine bağlı olacağını ifade etti. Weale, "İngiltere'nin AB'den ayrılma kararının etkilerinin büyüklüğü konusunda belirsizlik, politika değişikliğine gitmedern önce daha güçlü kanıt görmeyi beklememiz gerektiğine işaret ediyor" diye konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.