WhatsApp'ta sesli mesaj gönderenlere önemli uyarı

WhatsApp'ta sesli mesaj gönderenlere önemli uyarı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın beta sürümüne sesli mesajları arka planda dinleme özelliği eklendi. Artık sohbet ekranından çıksanız bile sesli mesajları dinlemeye devam edebileceksiniz.

A+A-

WhatsApp, sesli mesajları dinlemeyle ilgili kullanışlı bir özelliğe kavuşuyor. Popüler mesajlaşma uygulamasının beta sürümünde, sesli mesajları arka planda dinleme işlevi test edilmeye başlandı. WABetaInfo internet sitesi yeni özelliğin nasıl çalıştığıyla ilgili bazı detaylar paylaştı.

Bildiğiniz üzere WhatsApp'ta size gönderilen bir sesli mesajı dinlerken sohbetten çıktığınızda sesli mesaj kesiliyor. Artık ana ekrana veya başka bir sohbete geçtiğinizde sesli mesajı dinlemeye devam edebileceksiniz. Uygulamanın en üstünde sesli mesaj oynatıcısı görünecek.

Söz konusu oynatıcı sayesinde kullanıcılar sesli mesajı duraklatıp yeniden başlatabileceği gibi süresini de takip edebilecekler. Şu an için yeni özellik sadece WhatsApp'ın beta sürümünde mevcut. Yakında tüm iOS ve Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

İlgili Haberler