Yabancılar 2016'ya hisse satarak başladı

Yabancılar 2016'ya hisse satarak başladı

Yurt dışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse portföyü 8 Ocak haftasında bir önceki haftaya oranla net 232.5 milyon dolar azaldı.

A+A-

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki devlet iç borçlanma senedi (DİBS) portföyü 8 ocak haftasında bir önceki haftaya göre piyasa fiyatı değişimi ve kur farkından arındırılmış olarak 272.2 milyon dolar arttı.

TCMB'nin internet sitesinde yer alan verilere göre, yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse portföyü ise aynı dönemde net 232.5 milyon dolar azaldı.

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki DİBS stoku 8 Ocak haftası itibarıyla 30.69 milyar dolar oldu. Verilere göre, 31 Aralık haftasında DİBS stoku 31.79 milyar dolar, arındırılmış çıkış tutarı 179.3 milyon dolar olmuştu.

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse senedi stoku ise 8 Ocak haftası itibarıyla 40.21 milyar dolardan 38.03 milyar dolara geriledi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.