Yabancılar hisse satışını sürdürdü

Yabancılar hisse satışını sürdürdü

Yurt dışında yerleşik kişiler 12 Şubat haftasında net 62,3 milyon dolar hisse senedi sattı

A+A-

Yurt dışında yerleşik kişiler 12 Şubat haftasında net 62,3 milyon dolar hisse senedi sattı. Yurt dışında yerleşik kişilerin 19 Şubat itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 31,4 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 31,0 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 10,5 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 10,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 2,0 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 2,0 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 289,2 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 281,4 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -122,8 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 194,5 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -4,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 7,8 milyon dolar oldu.