Yabancıların ABD'de satışları rekor düzeyde

Yabancıların ABD'de satışları rekor düzeyde

Yabancıların ABD Hazine kağıtlarında satışları 1978'den bu yana görülen en yüksek seviyeye çıktı

A+A-

ABD Hazine Bakanlığı verilerine göre yabancı yatırımcılar Nisan ayında rekor miktarda ABD Hazine bonosu ve tahvili sattılar.

Yabancılar, Nisan ayında 74,6 milyar dolar tutarında ABD Hazine kağıdı satışı gerçekleştirdiler. Bu, Ocak 1978'den bu yana görülen en yüksek satış oldu.

Mart ayında ise yabancılar 23,6 milyar dolar tutarında alım gerçekleştirmişlerdi. Nisan ayında yabancı özel sektör yatırımcığları 59,1 milyar dolar tutarında ABD Hazine kağıdı satarken, aralarında merkez bankalarının da olduğu yabancı resmi kurumlar ise 12,3 milyar dolar tutarında satış yaptılar.

Çin'in elindeki ABD Hazine kağı miktarı 700 milyon dolar azalarak 1 trilyon 244.3 milyar dolar olurken, Japonya'nın ABD Hazine kağıdı poziyonu ise 6 milyar dolar ararak 1 trilyon 143 milyar dolara çıktı. Suudi Arabistan'ın ABD Hazine kağıdı yatırımı ise 3,8 milyar dolar aalarak 113 milyar dolar oldu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.