Yabancıların hisse satışı devam ediyor

Yabancıların hisse satışı devam ediyor

1 Kasım seçimlerinden sonra yabancı yatırımcıların beklenenin aksine başladığı hisse senedi satışı geçen hafta da devam etti

A+A-

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki devlet iç borçlanma senedi (DİBS) portföyü 11 Aralık haftasında bir önceki haftaya göre piyasa fiyatı değişimi ve kur farkından arındırılmış olarak 255.3 milyon dolar azaldı. TCMB'nin internet sitesinde yer alan verilere göre, yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse portföyünde ise arka arkaya beşinci haftada çıkış devam ederek aynı dönemde net 131 milyon dolar azalış gösterdi.

Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki DİBS stoku 11 Aralık haftası itibarıyla 32.52 milyar dolar oldu. Verilere göre, 4 Aralık haftasında DİBS stoku 33.24 milyar dolar, arındırılmış çıkış tutarı 358 milyon dolar olmuştu. Yurtdışında yerleşik kişilerin mülkiyetindeki hisse senedi stoku ise 11 Aralık haftası itibarıyla 42.13 milyar dolardan 39.97 milyar dolara geriledi.

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.