Yapı Kredi mükemmel bir varlık

Yapı Kredi mükemmel bir varlık

Unicredit`in Doğu Avrupa Bölgesi Yöneticisi Carlo Vivaldi, Yapı Kredi için "Mükemmel bir varlık, piyasa ortalamasının üzerinde büyüyor" dedi.

A+A-

Unicredit'in Doğu Avrupa Bölgesi Yöneticisi Carlo Vivaldi, Yapı Kredi için "Mükemmel bir varlık, piyasa ortalamasının üzerinde büyüyor" dedi. Vivaldi, Yapı Kredi'nin şimdi ve yakın gelecekte sermaye ihtiyacı olmadığını söyledi.

İtalyan Unicredit Bankası, Doğu Avrupa ve Türkiye'deki bankalarının bu yıl planlanandan daha iyi performans gösterdiğini açıkladı. Türkiye piyasasında satışta olan varlıkların farkında olduklarını belirten Vivaldi, bu alım konusunda henüz bir karar vermediklerini ifade etti.

Vivaldi'nin tahminlerine göre türk bankacılık sektöründe özsermaye kârlılığında 5 ila 7 yıl önceki yüzde yirmi - yirmi beş oranların artık görülmeyecek. Özsermaye kârlılığı daha çok yüzde on üç - yüzde on beş civarında gerçekleşecek.

Unicredit'in 2014'te zarar yazan tek birimi Ukrayna oldu, Ukrayna'da 2015'te de kar beklenmiyor. Rusya'da büyümeye çalışmayan Unicredit, bu ülkedeki varlıklarını koruyarak, bekle-gör politikası izleyecek.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.