Yatırımcılar hisseden vazgeçmiyor

Yatırımcılar hisseden vazgeçmiyor

Hisseler bu yıl ve önümüzdeki 10 yıl boyunca en riskli varlıklar olacaklar fakat aynı zamanda yatırımcılardan en büyük payı alacaklar

A+A-

Yapılan bir ankete göre hisseler bu yıl ve önümüzdeki 10 yıl boyunca en riskli varlıklar olacaklar fakat aynı zamanda en yüksek getiriyi sağlamakla beraber yatırımcılardan en büyük payı alacak.

Varlık yönetim firması Franklin Templeton Investments tarafından yapılan ve 11,500 yatırımcının katıldığı ankette yatırımcıların yüzde 59'u hisselerin bu yıl en kârlı varlıkları olacağını söylerken, bunu yüzde 55 ile emlak ve yüzde 39 ile değerli metaller izledi.

Katılımcıların yaklaşık üçte biri (yüzde 32) hisse ağırlıklarını artıracaklarını söylerken, düşüreceklerini söyleyenlerin oranı yüzde 14'te kaldı.

Yine ankete göre katılımcıların yüzde 35'i hisselerin 2015 ve sonrasındaki 10 yıl boyunca en riskli varlıklar olacağını söylerken, euronun en riskli varlık olacağını söyleyenlerin oranı yüzde 34, metal dışı varlıkların en riskli olacağını söyleyenlerin oranı yüzde 32 oldu.

 

Etiketler : , ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.