Yeni SIM kartlarda online işlem problemi

Yeni SIM kartlarda online işlem problemi

4.5G için SIM kartlarını değiştirenler telefondan yaptıkları bankacılık işlemlerinde problem yaşıyor

A+A-

4.5G için SIM kartlarını değiştirenler telefondan yaptıkları bankacılık işlemlerinde problem yaşıyor. 4.5G'ye sadece sayılı günler kaldı; uyumlu olmayan SIM kartlar da haliyle bir bir değiştiriliyor. Ancak SIM kartı değişikliği ile birlikte bankalardan gelen tek kullanımlık şifreler de kesintiye uğruyor.

1 Nisan itibarıyla hayatımıza gireecek 4.5G için SIM kartların değiştirilmesi gerekiyor. Ancak SIM kartı değişikliği beraberinde ufak bir sorunu da getirecek. Hürriyet'in haberine göre, SIM kart değişikliği ne şekilde yapılırsa yapılsın kullanıcılar tek kullanımlık şifreyi bankalardan alamıyor. İşlem yapanlara bankalardan "tek kullanımlık şifrenin tarafınıza gönderilmediği" konusunda uyarıda bulunan bir mesaj geliyor.

Uzmanlar, bu mesajın alınması durumunda ya bankaya doğrudan gidip ilgili evraklara imza atmak ya da telefon üzerinden bankayı arayarak sorunu çözmek olduğunu söylüyor.

Etiketler : ,

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.