Yünsa ve Kordsa'da lokavt kararı

Yünsa ve Kordsa'da lokavt kararı

Teksif'in grev kararına karşılık Yünsa ve Kordsa lokavt kararı aldı

A+A-

Teksif'in grev kararına karşılık Yünsa ve Kordsa lokavt kararı aldı.

Yünsa'nın KAP'a gönderdiği açıklama şöyle: 

"3 Ağustos 2019 tarihli açıklamamızda,üyesi bulunduğumuz Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası(TTSİS) ile Türkiye Tekstil, Örme, Giyim ve Deri Sanayii İşçileri Sendikası ( TEKSİF) arasında sürdürülen XXV. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakereleri sonucu anlaşma sağlanamadığını, müzakerelerin devam ettiğini, ve 10 Eylül 2019 tarihine kadar anlaşma sağlanamadığı takdirde, TEKSİF tarafından grev kararının uygulamaya konulacağını bildirmiştik.

Kordsa'nın KAP'a gönderdiği açıklama ise şu şekilde: 

"Türkiye Tekstil Örme ve Giyim Sanayii İşçileri Sendikası (TEKSİF) ve Şirketimiz'in üyesi bulunduğu Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası arasında yürütülen, XXV. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi müzakerelerinde anlaşma sağlanamadığından TEKSİF'in grev kararına karşılık Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası 28.08.2019 tarih ve 1284 sayılı kararı ile lokavt kararı alınmasına ve lokavtın 10 Eylül 2019 tarihi itibariyle uygulanmasına karar vermiştir. Lokavt kararı şirketimize 29.08.2019 tarihinde tebliğ edilmiştir."

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.